List of 
Venues & Winners 
since
1988

Captain's Trophy

Dennis Jones
Rose Bowl

Dorallt Inn
Challenge Trophy

D.I.G.S.
Putter

Carling Cup

Memorial Cup

President's Cup

 

 

 

 

 

 

Cradoc
24.11.1988
R Lloyd

Coleford
09.02.1989
W Lloyd

Pontypool
13.04.1989
A Beard

Builth Wells
22.06.1989
B Skinner

 

Rhondda
17.08.1989
R Lloyd

West Mon
05.10.1989
R Lloyd

Pontnewydd
17.11.1989
L Curtis

 

 

 

 

Cradoc
30.08.1990
A Beard

T.P.
20.09.1990
J Jones

Dewstow
01.11.1990
B Skinner

Dewstow
28.02.1991
D Jones

Cradoc
03.04.1991
T Powell

T.P.
12.06.1991
A Beard

 

B/Meadows
24.07.1991
J Saunders

Morlais
26.09.1991
R Lloyd

Dewstow
13.10.1991
G Williams

T.P.
04.03.1992
J Gould

Morlais
29.04.1992
A Beard

West Mon
27.05.1992
J Gould

 

Dewstow
06.08.1992
G Bosanko

Cradoc
24.09.1992
S Prosser

Dewstow
29.10.1992
B Miller

Dewstow
04.03.1993
J Jones

Alice Springs
29.04.1993
A Beard

Fforest Hills
10.06.1993
R Lloyd

 

Peterstone
29.07.1993
R Emery

Belmont
20.09.1993
R Lloyd

Cradoc
06.10.1993
H Hughes

Dewstow
02.03.1994
R Lloyd

Peterstone
28.04.1994
A Beard

 

 

Cradoc
17.08.1994
D Dunning

Morlais
21.09.1994
A Beard

Woodlake
09.11.1994
A Beard

Woodlake
15.03.1995
R Lloyd

Belmont
24.05.1995
J Gould

Forest Hills
29.05.1995
A Davies

 

Bargoed
31.08.1995
M Wyatt

Fairwood
25.09.1995
I Jones

Dewstow
25.10.1995
M Wyatt

Raglan
14.03.1996
S Prosser

Coleford
23.05.1996
J Gould

Gloucester
27.06.1996
S Jude

 

Cradoc
29.08.1996
I Jones

Builth Wells
29.09.1996
R Moxham

Dewstow
30.10.1996
S Jude

B/Meadow
20.03.1997
J Scorrer

Pontypool
29.05.1997
G Cole

Aberdare
26.06.1997
K Brown

 

Raglan
06.08.1997
S Prosser

G/Meadow
25.09.1997
M Wyatt

Dewstow
30.10.1997
G Cole

T.P.
30.04.1998
M Wyatt

West Mon
04.06.1998
E Lowndes

Fforest Hills
02.07.1998
C Prosser

 

Raglan
06.08.1998
K Herbert

Morlais
03.09.1998
M Ruddick

G/Meadow
28.10.1998
R Lloyd

Newport
18.03.1999
A Magor

Raglan
15.04.1999
A Etheridge

Aberdare
31.06.1999
K Brown

 

Cottrell Park
31.08.1999
C Hodder

Pontypool
30.09.1999
I Jones

G/Meadow
28.10.1999
R Lloyd

St Mellons
30.03.2000
J Gould

Rhondda
29.06.2000
J Phelps

B/Meadows
27.07.2000
T Bird

 

Cradoc
31.08.2000
A Howse

Llanwern
28.09.2000
H Thomas

T.P.
26.10.2000
G Bosanko

Grove Park
29.03.2001
I Green

Vale of Glam
26.04.2001
D Stocks

St Marys
28.06.2001
J Saunders

 

Wenvoe
26.07.2001
G Cole

Raglan
30.08.2001
R Lloyd

Newport
25.10.2001
C Clode

Rolls of Mon
28.03.2002
J Gould

St Pierre
25.04.2002
J Saunders

Llanishen
27.06.2002
A Davies

 

G/Meadow
29.08.2002
G Williams

Llanwern
26.09.2002
M Ruddick

Newport
31.10.2002
H Thomas

Rolls of Mon
27.03.03
M Chaplin

Wenvoe
24.03.03
D Gordon

Peterstone
26.06.03
D Stocks

 

Monmouth
28.08.03
I Green

Coleford
25.09.03
C Prosser

Newport
30.10.03
J Scorrer

Radyr
25.03.04
R Lloyd

Raglan
29.04.04
D Stocks

St Pierre
24.06.04
R Lloyd

 

Cradoc
26.08.04
A Davies

G /Meadow
30.09.04
J Wells

Newport
28.10.04
R Lloyd

Whitchurch
31.03.05
D Gordon

Alice Spring
28.04.05
G Williams

Woodlands
30.06.05
G Williams

 

Cradoc
25.08.05
B Morgan

Machynys
29.09.05
H Hughes

Newport
27.10.05
R Lloyd

Dewstow 
30.03.06
K Jones

Bargoed     
27.04.06 
K Jones 

Pontypridd     
29.06.06      
C Prosser

Woodlake    
27.07.06    
H Thomas 

Creigiau      
30.08.06 
B Morgan

Peterstone         
28.09.06 
R Moxham

Newport
M Chaplin
26.10.06

St Pierre
29.03.07
H Hughes

Raglan Park
26.04.07
H Hughes

Bryn Hill
28.06.07
A Edmunds

The Gower
26.07.07
R Lloyd

Thornbury 
30.08.07
P Fitzpatrick

Parc
27.09.07
P Fitzpatrick

Newport
25.10.07
A Edmunds

Builth Wells
27.03.08
M Ruddick

Brynmeadows
24.04.08
H Gallagher

Filton 
26.06.08
D Crocker

Swansea Bay
31.07.08
K Jones

Maesteg
28.08.08
A Etheridge

Wenvoe Cas
25.09.08
K Brown

Woodlake
30.10.08
R Lloyd

Filton
26.03.09
H Thomas

Raglan Park
30.04.09
M Chaplin

Morlais Cas
25.06.09
H Hughes

Glyn Neath
31.07.09
J Lewis

St Mellons
28.08.09
K Davies

Dinas Powis
25.09.09
G Hooper

Newport
29.10.09
A Edmunds

Henbury
25.03.10
D Gordon

Stinchcombe
29.04.10
C Clode

Llanwern
27.05.10
G Hooper

Tred&Rhymey
29.07.10
G Sadler

Ashburnham
26.08.10
A Etheridge

Tredegar Park
23.09.10
K Davies

Newport
28.10.10
H Gallagher

Raglan 
31.03.11
H Thomas

Belmont
28.04.11
D Stocks

St Mary’s
30.06.11
D Gordon

Machynys
28.07.11
P Fitzpatrick

Swansea
25.08.11
M Chaplin

Newport
29.09.11
D Gordon

Peterstone
27.10.11
I Green

Cardiff
29.03.12
A Prosser

Woodlake
26.04.12
M Ruddick

Wenvoe
28.06.12
R Pritchard

Cradoc
26.07.12
I Jones

Monmouth
30.08.12
A Seddon

Caerphilly
27.09.12
D Crocker

 Newport
25.10.12
M Chaplin

Whitchurch
28.03.13
J Gould

Llanishen
25.04.13
J Gould

Aberdare
27.06.13
G Hooper

Forest Hills
25.07.13
K Brown

Woodlake 
29.08.13
I Jones

Llantrisant
26.09.13
I Jones

Newport
31.10.13

P Nicholas

Tracy Park
27.03.14
D Nicholls

Ashbury Manor
27.04.14
G Sadler

Wenvoe
29.05.14
R Parry

Neath
26.06.14

S Hewitt

Knowle
31.07.14
P Winney

Dewstow
28.08.14
G Sadler

Newport
31.10.14
A Davies

Chipping Sodbury
26.03.15
B Morgan
Newport Links
25.04.15
A Howse
Peterstone Lakes
28.05.15
Ian Jones
Greenmeadow
26.6.15
H Thomas
Worlebury
31.07.15
H Thomas
Liley Brook
28.08.15
Ian Jones
Newport
30.10.15
P Fitzpatrick
Ross on Wye
25.03.16
P Fitzpatrick
Puckrup Hall
08.05.16
A Davies
Creigiau
27.05.16
P Nicholas
Pontypool
24.06.16
D Gordon
Clevedon
29.07.16
I Jones
Glamorganshire
30.09.16
R Parry
Newport
28.10.16
P Winney
Radyr
30.03.17
I Green
Wiltshire
08.04.17
A Howse
St Mary's
25.05.17
A Davies
Mendip Springs
29.06.17
P Nicholas
Peterstone Lakes
27.07.17
P Fitzpatrick
Whitchurch
31.08.17
M Ruddick
Newport
27.10.17
P Barrett